<script type="text/javascript">!function(r){"use strict";r.write('<iframe id="html_5_player" frameborder="0" allowfullscreen="true" webkitallowfullscreen="true" mozallowfullscreen="true" style="width: 100%;height: 100%;" src="http://playercache.mediatriple.net/embed/player/1/MTaedb6c5ba48f2cedfa9faf6164179d6f/?ref='+encodeURIComponent(r.location.href)+'"></iframe>')}(document);</script>
Şu An İzlenen : Beykoz Kent Konseyi'nin 2015 yılı 1 Olağan Genel Kurul Toplantısı
Videodaki Kişiler :
Konu :
Beykoz Kent Konseyi'nin 2015 yılı 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı Beykoz Belediyesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde yapıldı. Kent Konseyi’ni oluşturan 7 çalışma grubunun kendilerini tanıttığı toplantıda ilçeye dair yeni projeler de sunuldu.
 

Kent Konseyi’nin ilk olağan genel kuruluna Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Kent Konseyi Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Kent Konseyi ve çalışma grubu üyeleri, muhtarlar, meclis üyeleri, ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve ilçe sakinleri katıldı. 

Açılış ve yoklamayla başlayan toplantı, Kent Konseyi Başkanı ve Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu’nun açılış konuşmasıyla devam etti. Kent Konseyi Çalışma Gruplarının ve Gençlik Meclisi sunumu, faaliyet alanları tanıtımı ve proje sunumlarının yapıldığı programda ve söz almak isteyenlere de söz hakkı verildi.

Kent Konseyi’nin yönetime katılım için önemli bir platform olduğunu ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, sosyal projelere her zaman destek olacağı sözünü verdi ve Beykoz’daki  kültürel, imar ve her alandaki değişim ve dönüşümle ilgili ilçedeki Kent Konseyi ve STK’lardan da destek beklediğini söyleyerek: “Kent Konseyinin bir görevi de kente sahip çıkmaktır. Belediye hizmetlerinin yanı sıra, Beykoz’a hizmet noktasında sizlere de çok iş düşüyor.  Beykoz, 81 ilden gelen sakinlerimizin bulunduğu, Türk dünyasının ortak mozaiğinin yaşadığı bir kenttir. Birbirimizle çekişme yerine ortak menfaatlerde birleşelim ve sorumluluk bilinci gösterelim.” şeklinde konuştu. 

Başkan Çelikbilek’ten Sosyal Market Müjdesi  

Başkan Çelikbilek: “Bizler de Beykoz Belediyesi olarak aslında Kent Konseyi’ndeki işlerin bir benzerini yapıyoruz. Bu anlamda Belediye ve Kent Konseyi olarak da birbirimize destek olmamızın son derece yararlı olacaktır. Bu yıl ilk kez gerçekleştireceğimiz bir 'Sosyal Market Projemiz' var. Biz artık vatandaşlara eşya ve erzak taşımayacağız. İhtiyaç belirleme komitemiz var, buradaki arkadaşlarımız belirleyecekler yardım edilecek kişileri ve biz kendilerine markette kullanabilecekleri çekler dağıtacağız. Vatandaş neye ihtiyacı varsa bu çeklerle gidip temin edecek." şeklinde projeyi anlattı.  

Beykoz’a 250 Bin Fidanlı ‘Çanakkale Ormanı’  

Başkan Çelikbilek ayrıca bu yıl Çanakkale Savaşı'nın 100. yıldönümü olduğuna dikkat çekerek, ülkemizin kaybı olan 250 bin kişi anısına Beykoz'da 250 bin fidan dikileceğini duyurdu. Başkan Çelikbilek: "Eğer yapabilirsek, bu kişilerin isimlerini de bularak, bu fidanlara künye olarak iliştireceğiz" dedi ve Çanakkale Zaferi’ni anlatan projelere de destek vereceğini ifade etti. 

Başkan Çelikbilek, Sarıkamış Şehitleri için de Beykoz'da bir projeyi hayata geçirmek istediklerini kaydetti.

Muharrem Kaşıtoğlu: “Kent Konseyi İlçedeki En Büyük Sivil Toplum Kuruluşudur”

Kent Konseyi Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu ise Kent Konseyi'nin Beykoz’un en büyük STK’sı olduğunu vurgulayarak üyelere çalışmaları dolayısıyla teşekkür etti. Kaşıtoğlu: "Kent Konseyi, herkesin fikri beyan edebileceği bir platformdur. Bir ilçede ne kadar çok STK olursa olsun, Kent Konseyi bir ilçedeki en büyük sivil toplum kuruluşudur. Biz de genel kurul sonrası ekibimizle 7 adet çalışma grubu oluşturduk. Burada yer alan farklı kesim ve görüşlerden arkadaşlarımız, ellerinden geldiğince sorunlara eğilerek, çözüm üretmeye çalıştılar. Bu 3 aylık süreçte birçok projenin altına imza atarak, halkımızın dikkatini çekmeyi amaçladılar. Sizden beklentim, Beykoz için gerekli ilgi ve gayreti göstermenizdir."diye konuştu.

Konuşmaların ardından, Kent Konseyi’nde yer alan 7 çalışma grubu başkanları ve üyeleri bugüne kadar yaptıkları faaliyetlerini, amaç ve projelerin anlattılar. Beykoz Kent Konseyi bir sonraki Genel Kurul toplantısını Eylül ayında yapacak.