<script type="text/javascript">!function(r){"use strict";r.write('<iframe id="html_5_player" frameborder="0" allowfullscreen="true" webkitallowfullscreen="true" mozallowfullscreen="true" style="width: 100%;height: 100%;" src="http://playercache.mediatriple.net/embed/player/1/MT295f021b15b77eac3aedb8bb85f317cf/?ref='+encodeURIComponent(r.location.href)+'"></iframe>')}(document);</script>
Şu An İzlenen : Başkan Yücel Çelikbilek STK’ları Ağırladı
Videodaki Kişiler :
Konu :

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in düzenli olarak belediyenin hizmet ve çalışmalarını kamuoyuyla paylaştığı “İstişare Toplantıları”ında ilçedeki sivil toplum kuruluşu ve dernek temsilcileri ağırlandı.

 

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in ev sahipliğinde İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen İstişare Toplantısı’na AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının ve derneklerin temsilcileri katıldı. 

Katılımcı belediyecilik anlayışıyla yapılan toplantıda belediyenin hizmetlerini anlatan bir sinevizyon sunuldu ve Başkan Yücel Çelikbilek STK temsilcilerine, vizyon projelerden spora, kültürden kentsel dönüşüme kadar bir çok konuda yapılan çalışmaları anlattı. 

Beykoz’un Çehresi Projelerle Değişecek  

Beykoz’un doğal güzellikleriyle çok özel bir yer olduğunu belirten Başkan Çelikbilek: “Beykoz derken 'Boğaz’ın İncisi' diyoruz. Gerçekten de öyledir. Allah özenle yaratmış. Kıymet bilmek lazım. Tarihi çayırıyla, eserleriyle, farklı etkinlik yerleriyle, manevi anlamda Yuşa (a.s)’ı da barındıran, bu kadar müstesna bir yer bulmak çok zor. Beykozlular bu açıdan çok şanslı. İnşaallah hizmetlerimizle ilçemiz çok daha güzelleşecek” dedi.

Beykoz’a 6 yılda sayısız hizmet yaptıklarını vurgulayan Başkan Çelikbilek alt yapısı hazır olan  vizyon projelerle ilçenin çehresinin değişeceğini söyleyerek: “Kılıçlı Film Platosu’yla Türkiye’nin en büyük film platosunu kuracağız. Karlıtepe Mesire ve Teleferik Projelerimizle aynı anda 15 bin insanımız piknik yapma şansına sahip olacak. Yine Yuşa’dan Çayır’a uzanan teleferikle, Anadolu Yakası’nda teleferiği olan tek ilçe biz olacağız. Kanal Riva Projesi’yle dere ve çevresini turizmle kalkındırma alanına dönüştüreceğiz. Bu projelerle ilçeye ilgi artacak ve Beykoz bir çekim merkezi olacak” şeklinde konuştu.

Beykoz Sporun Kalbi Oluyor

İlçenin spor konusunda İstanbul'un sayılı yerlerinden birisi olacağı müjdesini veren Başkan Yücel Çelikbilek: “Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)'nin Beykoz Riva'da bulunan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi'nin ardından ilçemiz basketbolda da 'başkent' olacak. Basketbol Federasyonu ile yurt dışından gelecek olan takımların Beykoz'da kamp yapabilmeleri konusunda görüşmeler yapıyoruz. Olimpik yüzme havuzu,  stadyumun ve  kapalı spor salonlarının olacağı Şahinkaya projemiz var. Bu gelişmelerle Beykoz sporun kalbi olacak ve ilçenin tanıtımına da ciddi katkı sağlayacak” şeklinde yapılanları anlattı.  

Başkan Çelikbilek: “Beykoz’u Birlikte Dönüştürelim”

Kentsel dönüşüme de değinen Başkan Çelikbilek: “İmar, mülkiyet, 2B konularında yapılanları halkımızla paylaşıyoruz. Hedefimiz Beykoz’da plansız mahalle kalmasın. İlçeyi 400 bin nufüslu olarak planladık. Beykozlu Beykoz’da kalsın diyoruz, olduğumuz yerde dönüşüm yapmak istiyoruz. En az 5 bin sosyal konut inşa etmeyi planlıyoruz. Çok katlı binalar yapmayacağız, komşuluğun yaşandığı alanla olacak. Beykoz çağdaş yaşam alanları herkesin hakkıdır. Bunlardan bir tane örnek olmak üzere ilk defa KİPTAŞ la bir uygulama yapmak istiyoruz. Kiremitdere Mevki’inde tasarımımızı gösteren bir ofisimiz var. Beykoz’u sizlerle birlikte değiştirelim dönüştürelim.” şeklinde STK’lar da çağrıda bulundu.

Çanakkale Şehitleri'ne 250 Bin Fidan

Kültür-sanat alanındaki çalışmalara da değinen Başkan Çelikbilek: “Kültür ve eğitim kurslarıyla çocuklarımıza artı değerler kazandırmaya çalışıyoruz. Beykoz’un anlattığımız eserlerimizi insanlarımıza sunduk. Kültürel gezilerde bulunduk. 5 senede 50 bin insanı Çanakkale’ye götürdük. Çanakkale şehitlerimizin adını vereceğimiz 250 bin fidanı Riva’da dikeceğiz.” diyerek yeni bir çalışmayı aktardı. 

Beykoz’daki nüfus artışının geçen yıla göre gerçekleşmediğini söyleyen Başkan Yücele Çelikbilek meclis üyesi  sayısından devlet  yardımına kadar pek çok kalemde ilçeye büyük yararlar getirecek nüfus hedefine ulaşabilmek adına da STK temsilcilerinden destek istedi.